gutenservice.com.ua Статьи и советы Чоловіки не каструють котів із солідарності і цим надають їм ведмежу послугу

Чоловіки не каструють котів із солідарності і цим надають їм ведмежу послугу



Кастрація домашніх котів – одна з найпоширеніших послуг ветеринарних клінік. Багато господарі приймають рішення про проведення кастрації для свого кота, деякі, навпаки, воліють терпіти будь-які незручності, так як вважають, що кастрація позбавить його радості життя і зробить обділеним.

Людина приписує свої емоції тварині

Причин, чому власники воліють каструвати тварина, кілька. Основна – неможливість участі вихованця у розмноженні. Дійсно, кішки й коти, які проживають у квартирах, інший раз за все життя іншого побратима не бачать. І тут виникає питання – що гуманніше по відношенню до кота: каструвати його, позбавивши від постійної потреби в розмноженні або зберегти його основний інстинкт, пригнічуючи його за допомогою медикаментів.

Власне, моральна проблема тут одна – стосовно господаря до даної процедури, і ось тут як ніде спрацьовує асоціативне мислення, при якому людина приписує свої емоції тварині. В основному, проти кастрації котів чоловіки. У них відносно вихованців завжди присутня якась чоловіча солідарність, і для них каструвати кота – означає приректи його на безрадісне існування.

Чоловіки не каструють котів із солідарності і цим надають їм ведмежу послугу

“Солідарність” перетворюється у ведмежу послугу

Але якщо подивитися правді в очі, то очевидно, що ця “”солідарність”” перетворюється по відношенню до тварини у ведмежу послугу. Для тварин основною метою статевого акту є не свідоме задоволення від процесу, а продовження роду. І поведінкою кота в період статевої активності керує інстинкт, а не бажання розважитися з красунями.

Некастровані коти, що містяться в квартирних умовах і позбавлені можливості реалізувати свій інстинкт розмноження, стають дратівливими. Звідси крики, агресія, прагнення вирватися з дому, пахучі мітки на шпалерах і всі інші принади. Те ж стосується і кішок.

Тут треба зазначити, що кастрація та стерилізація – різні процедури. Кастрація – видалення статевих залоз, стерилізація – повністю всіх репродуктивних органів. Тому, якщо мова йде про кішок, то, як правило, мають на увазі стерилізацію.

Кастровані тварини живуть довше в середньому на 1,5-2 роки, вони більш спокійні, у кастровані кішок і котів фактично відсутній ризик деяких захворювань. Причому, інший раз буває, що з віком кішку чи кота все одно доводиться стерилізувати за медичними показаннями, а адже з віком перенести цю процедуру їм складніше.

Чоловіки не каструють котів із солідарності і цим надають їм ведмежу послугу

Чому господарі бояться стерилізації та кастрації

Звичайно, стерилізація, як будь-яке хірургічне втручання, має свої наслідки, боязнь яких також змушує власників тварин відмовлятися від цієї процедури.

  • По-перше, це загальний наркоз, який в будь-якому випадку є стресом для організму,
  • По-друге, схильність кастрованих тварин до надмірної ваги.

Але адже ожиріння – це проблема неправильного годування тварин, а не проблема кастрації. Багато тварин з віком також страждають від надмірної повноти. Тому, якщо правильно годувати вихованця, то проблеми ожиріння не буде.

Щодо ж ліні, апатії, млявості кастрованих котів очевидно, що це не більше ніж чутки. Кастровані коти також активно грають, полюють на птахів, а інший раз і б’ються з противниками, як і їх зберегли репродуктивну функцію побратими. Це підтвердить будь-який власник кастрованого кота.

Знову ж таки, якщо тварина не перекормлено і здорово, то воно і буде вести себе активно, бордо і життєрадісно. Часто кастровані тварини стають лагіднішими і ручними. У будь-якому випадку кастрація завдає набагато менше шкоди здоров’ю тварини, ніж постійне застосування гормональних препаратів. А їх все одно доведеться давати, якщо проживає в квартирі кіт буде “”гуляти”” протягом усього життя.

Гомеопатія, на жаль, не є панацеєю від міток по кутах і нічних криків.

Каструвати котів не раніше шести місяців, в деяких клініках оптимальним віком для кастрації вважають 10 місяців, а кішок – до першої тічки. Якщо тварина каструвати занадто рано, воно може відставати в рості.

Заводчики породистих кішок чітко розмежовують: кращі в породі беруть участь у розмноженні, всі інші – під кастрацію. Більш того, якщо заводчик забракував кошеня як виробника, то продавати його буде категорично під кастрацію. І жодних компромісів тут знайти не вдасться – адже мова йде про відбір племінного матеріалу і поліпшення породи.

Про плюси і мінуси стерилізації читачам https://supercomputer.com.ua/ розповіла ветеринарний лікар Галина Дєєва:

“Якщо власник не планує участі кішки в розведенні, то краще її стерилізувати, так як органи, які не використовуються за прямим призначенням, схильні до захворювань. Наприклад, однією з можливих причин піометри кішок є відсутність вагітності і пологів. Регулярні вагітності і пологи – це один-два рази на рік. А якщо кішка народила кошенят всього один раз, то це нічого не змінює. Причому краще робити кішці не кастрацію, а стерилізацію, так як решта органи також можуть запалюватися або на них можуть утворюватися пухлини.

Чоловіки не каструють котів із солідарності і цим надають їм ведмежу послугу

Зміни характеру тварини після стерилізації – це індивідуально для кожної кішки і кота

Деякі практично не змінюють свою поведінку після стерилізації. Тут ще слід враховувати, що деяка частина статевих гормонів виробляється наднирковими залозами, тому поведінка після кастрації може взагалі не змінюватися.

Навіть поведінка залишається, як при статевої активності. А в деяких ситуаціях помітна пригніченість і млявість. Але це ще залежить від способу життя тварини і від господарів. Якщо тварина живе в чотирьох стінах все життя, схильність до більш млявого поведінки залишається, а якщо тварина вивозять на дачу, грають з ним, то, навпаки. Характер складається не тільки з стерилізації, а ще й виховання тварини.

Кішки після стерилізації стають більш поступливими

Природно, кастрація є свої мінуси. Тварина стає менш активним, більше їсть. Тому дуже важливо створити для них спеціальний догляд. Підбирати менш калорійні корму.

Стерилізацію краще проводити в клініці, а не вдома. Особливо кішок. Адже стерилізація кішок – це порожнинна операція. Потім є і психологічний фактор. Процедура, проведена на території тварини, та ще якщо господар був присутній, може завдати вихованцеві серйозну психологічну травму. Краще, якщо господар відвезе тварину в клініку, передасть чужим людям, а потім отримає назад, буде жаліти його. А вдома у тварини може бути фіксація негативного образу господаря. А кішки ж, вони дуже злопам’ятні і мстиві, і можуть потім все життя проявляти агресію до господарів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *