gutenservice.com.ua Статьи и советы Чарівні квіти з червня по жовтень: невибагливий і морозостійкий еригерон

Чарівні квіти з червня по жовтень: невибагливий і морозостійкий еригерон



Еригерон, або злинка, налічує кілька сотень видів, серед яких зустрічаються однорічні, дворічні та багаторічні види. В декоративних цілях найчастіше вирощують багаторічний еригерон. Рослина з сімейства айстрових має компактну форму куща, пагони прямостоячі, бічні – схильні до вилягання, висотою від 40 до 70 см. Високорослі види потребують підв’язки. Є низькорослі види і сорти, до 15-20 див. Рясне цвітіння триває все літо до морозів, з червня до жовтня. Багато види цвітуть двома хвилями, влітку і повторно – восени. Квіти дрібні, до 4 см діаметром мають жовті серединки і безліч дрібних пелюсток (звідки і пішла назва рослини). Колірна гамма різноманітна: білі, рожеві, жовті, пурпурні відтінки. Зимує без укриття (зона 3, до -34°С).

Чарівні квіти з червня по жовтень: невибагливий і морозостійкий еригерон

Пушняк вирощують з насіння, розмножують живцюванням і діленням куща. З насіння можна сіяти відразу в грунт, можна під зиму або ранньою весною. Магазинні насіння часто невисокої якості, тому, щоб отримати якісний посадковий матеріал, їх краще посіяти на розсаду (в березні) рекомендує

сучасний блог pyrogiv.kiev.ua. Садять відразу в окремі стаканчики по 2-3 насінини. Коли зійде сіянці, ножицями зрізають слабкі, залишаючи по одному самому міцному. Посіви потрібно тримати в прохолодному місці при температурі +10 – +15°С, сходи з’являться приблизно через місяць, будуть дуже слабкими і рідкісними. Але поступово розсада почне зміцнюватися, а далі прискорить зростання.

Чарівні квіти з червня по жовтень: невибагливий і морозостійкий еригерон

Поливати розсаду краще теплою водою, помірно і під корінь (найзручніше шприцом). Коли встановиться тепла погода, розсаду починають загартовувати. Висаджують у відкритий грунт в кінці травня, коли відступлять заморозки. Потрібно обережно перевалювати рослини, намагаючись не пошкодити коріння. Мінімальна відстань між кущиками – 30 див.

Для посадки эригерона вибирають добре освітлену ділянку з добре дренованим грунтом. Рослина переносить невеликі протяги, але повне відкриття вітром не рекомендується. Найважливіше – щоб злинка не перебував у постійно вологому грунті, тим більше неприпустимі підтоплення талими або дощовими водами.

Еригерон дуже швидко утворює насіння. Щоб не віднімати сили у рослини, і простимулювати цвітіння, необхідно відразу прибирати отцветающие кошики.

Еригерон висаджують як бордюрна рослина і рослина першого плану, чудовий він в ампельном вирощуванні. Квітка універсальний і дуже красивий.

Чарівні квіти з червня по жовтень: невибагливий і морозостійкий еригерон

Доглядати за мелколепестником не складно: забезпечте йому помірні регулярні поливи, своєчасно видаляйте бур’яни, бажано рихлити грунт неглибоко. рослина віддячить вас приголомшливим зовнішнім виглядом: розкішною зеленню і безліччю квітів. Підживлення не обов’язкові, але якщо провести під час цвітіння підживлення комплексним добривом, це простимулює утворення нових суцвіть, квіти стануть більшими.

Кущі швидко розростаються, і вже через 3-4 роки їх потрібно буде поділити і розсадити, щоб сорт не вырождался. Процедуру пересадки еригерон переносить добре.

На зиму еригерон не вкривають, але перед зимівлею потрібно зрізати всю наземну частину. Молоді кущики в перший рік розвиваються повільно, часто бувають слабкими, тому їх в перший рік зимівлі рекомендується після обрізки вкрити перегноєм і опалим листям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *