gutenservice.com.ua Статьи и советы Тільки для дівчаток: що потрібно знати про місячні

Тільки для дівчаток: що потрібно знати про місячні


Тільки для дівчаток: що потрібно знати про місячні

Перші місячні починаються у дівчаток, у середньому, у 12-13 років, але це може статися і раніше. Бажано, щоб дитина до години Х вже знала, що з нею відбувається і чому в цьому немає нічого страшного.

Навряд чи в сучасному світі хтось із дівчат до підліткового віку зберігає впевненість, що дітей приносить лелека, і ніколи не звертав уваги на пачки з прокладками в супермаркеті. Та й всезнаючий інтернет вже давно пояснив вашій маленькій принцесі, що таке місячні. Однак це не привід ухилятися від батьківських обов’язків. Поговорити все одно доведеться.

На думку фахівців, першу розмову краще провести, коли дівчинці виповниться 9 років. Головне, що треба вкласти в юну голову: місячні – це нормально і природно, це означає, що тепер дівчинка в майбутньому може сама стати мамою. Коли дочка вперше прийде до вас за прокладками, доведеться поговорити більш докладно (можна скористатися нагодою і заразом прочитати лекцію про контрацепцію). Також буде не погано знати про згустки, що з’явилися при виділеннях, як бути і що робити в ситуації, що склалася, докладніше в цій статті https://2tuza.com.ua/?p=65152.

Що відбувається з організмом під час місячних

Щомісячні кровотечі відбуваються раз на місяць у всіх здорових статевозрілих жінок, якщо вони не вагітні. Перед місячними матка починає готуватися до можливого «прийому мешканця» – внутрішня оболонка стає м’якою та пухкою. Чи не сталося вагітності? Ну і добре, та й прибираємо всі декорації – матка починає відкидати слизову оболонку, виштовхуючи її разом із кров’ю.

Менструація зазвичай триває від трьох днів до тижня. За цей час здоровий організм втрачає близько 30-40 мл крові. Так, з незвички дівчинці може здатися, що вона точно помре від крововтрати, але просто нагадайте їй, що 40 мл – це лише близько двох столових ложок. Поясніть, що прокладки потрібно змінювати в міру їх забруднення, але не рідше, ніж раз на три години, плавати в басейні, річці чи морі не можна, активно займатися спортом теж.

Тільки для дівчаток: що потрібно знати про місячні

Якщо дитина з жахом заламує руки «Це тепер на все життя!», заспокойте, скажіть, що ця метушня з прокладками тільки до менопаузи, тобто приблизно до 45 років. Намагайтеся зберігати спокій, не дратуватися і не сміятися, згадайте себе — ви сильно зраділи першим місячним? З плюсів нового становища можна назвати можливість легально прогулювати фізкультуру. І купіть дочці шоколадку, заряд ендорфінів зараз не завадить.

Поясніть, що соромитися нового стану не треба, червоніти, купуючи прокладки — також. Все нормально, все так, як має бути. Тонкий момент, який турбує багатьох: чи варто «втішити» батька тим, що дочка зросла? В залежності від ситуації. Робити з цього страшну таємницю точно не варто, але й радісно обговорювати за вечерею такі новини теж, особливо при дівчинці.

Найелегантніше з ситуації вийшла героїня одного серіалу, сказавши чоловікові: «Вітаю, тату, тепер у цьому будинку ПМС буде не тільки в мене».

Менструальний цикл та як його вважати

Менструальним циклом називається проміжок між менструаціями. Вважати треба від першого дня однієї менструації до першого дня наступної. Стандартний цикл – 28 днів, але норма становить від 21 до 34 днів. Встановіть у смартфон дівчинки спеціальний додаток для відстеження циклу.

Спочатку у дівчинки цикл може бути нерегулярним, тобто коротше або довше норми. Поясніть, що це також нормально. Організм адаптується до нових умов приблизно протягом року. Якщо є сумніви, що все йде за планом, варто сходити з донькою до лікаря.

Біль, ПМС та інші неприємності

Відразу розкажіть дівчинці, що дуже темна кров (у перші дні) і коричнева (в останні) це нормально, згустки крові теж.

Біль унизу живота – гидке, але теж нормальне явище, якщо вона не сильна. Якщо погано, варто поберегти себе і не перенапружуватися, але писати заповіт точно не варто. При сильних болях обов’язково слід звернутися до лікаря. Навіть якщо немає жодної патології, а у вашої доньки просто низький больовий поріг — це не привід зазнавати неприємних відчуттів. Лікар порекомендує препарати для полегшення стану.

Нервовість, плаксивість та перепади настрою в цей період теж нормальні. Кому вже, як не вам знати. Поясніть дівчинці, що вона не божеволіє, а просто гормони б’ють по голові. Згодом вона навчиться з цим справлятися, а поки що можна і валеріанки випити.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *